Ekonomi

Ankara’da Senetle Taksitle Altın Satan Kuyumcular

Kredi çekemeyen kişiler nakit bulmak için senetle altın satın alarak para bulmaya çalışır. Özellikle Ankara’da senetle taksitle altın satan kuyumcular kredi kartsız altın satan yerler olarak bilinen dükkanlara sahiptir. Ankara Ulus kuyumcular çarşısında elden taksitle altın satan sarraflar, 12 ay, 24 aya kadar vade seçenekleri ile müşterilerine yardımcı olmaya çalışmaktadır. Bilezik,küpe, yüzük, cumhuriyet altını, çeyrek, gerdanlık, kolye ve daha birçok ürünü senetle almanız mümkündür. Kuyumcuların istedikleri şartları, adres, telefon bilgilerinizi aşağıda bulabilirsiniz.

İçindekiler

Ankara Taksitle Altın Nereden Alınır?

Ankara içinde birçok ilçe bulunmaktadır. Tabi sadece Ankara merkezde bulunan Ulus kuyumcular çarşısı satış yapılan tek yer değildir. Bunun yanında Kızılay, Yenimahalle, Çankaya, Demetevler ve daha birçok yerde altın satışı yapan yerler vardır. Ulus kuyumcular çarşısı;

Ankara Pasajı Kuyumcular Çarşısı

3,5

Ankara, Türkiye’de bir iş merkezi

Adres: Anafartalar Mahallesi, Anafartalar Cd. 46 A, 06050 Altındağ/Ankara

Çalışma saatleri: 09.00-18.00

Telefon; (0312) 00000000

İstanbulda senetle borç

Ön ödemesiz kredi verenler

senetle borç veriyorum

Banka dışında kredi

Senetle kredi veren bankalar

Elden Taksitle Altın Satan Kuyumcular ve Şartları

Bu kuyumcuların müşterilerinden istedikleri bazı şartlar vardır. Bu şartların başında kendilerine sunulan senetleri imzalamaları istenir. Örneğin, senet 12 ay ya da 24 ay imzalanacaksa tek tek ayrı ayrı nüshalarda senet doldurulur. Senetlerin ödenmemesi durumunda ise haciz başta olmak üzere birçok sorunla karşılaşma durumunuz olacaktır.

Kuyumcu sizden gelir belgesi isteyecektir. Gelir belgesi olmadan vadeli altın satan yerleri bulamazsınız. Bu dükkanlar, sarraflar çoğu zaman kefille altın satışı yaparlar; ama siciliniz iyi ve gelir belgeniz de varsa o zaman size senetle altın satışı yaparlar.

İkametgah belgesi, T.C kimlik belgesi de lazım olacaktır. Bu sizin nerede oturduğunuzu öğrenmek için lazım olacaktır. Altınları aldıktan sonra kuyumcunun size ulaşabilmesi gerekecektir.

Ankara’da Senetle Kredi ve Borç Veren Kuyumcular

Senetle altın almak gibi bazen de kuyumcular senetle kredi seçeneğini müşterilerine sunmaktadır. Daha önce sadece kefiller ve tanıdıklar aracılığı ile borç para veren kuyumcular artık, senet karşılığında herkese elden nakit ya da elden kredi vermektedir. Yine gelir belgesi zorunluluğu vardır. Geçtiğimiz dönemde bir yasa tasarısı hazırlanmış ama henüz çıkmamış olmasına rağmen, bu tasarı kuyumculara senetle kredi verme yetkisi sunuyordu. Bir nevi kuyumcular aynen bankalar gibi para dağıtmaya ve faizle kredi vermeye hazırlanacaktı. Ama şimdilerde bazı kuyumcular, özellikle Ankara ilinde bazıları senetle elden kredi vermeye başladığı ifade edilmektedir. Kuyumcular çarşısına giderek senetle borç para veren altıncıları araştırabilir ve nakit sorunuza çözüm bulabilirsiniz.

YORUM YAPIN

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

Yukarı