Krediler

Banka Dışında Kredi Veren Yerler Firmalar

Günlük nakit ihtiyaçlar için ilk tercih her zaman bankalar olmuştur. Ama buradan nakit çekemeyen kişiler için banka dışında kredi veren yerler ikinci bir seçenek olarak durmaktadır. Banka harici kredi çekmek istiyorum diyenler, banka dışında kredi veren kurumlar firmalar hakkında araştırma yarak 2020  yılı içinde nakit ihtiyaçlarını karşılama yoluna gitmektedir. Peki bankadan kredi alamadım, banka dışında nereden para bulabilirim ya da bulunur. İşte detaylar…

İçindekiler

Banka Harici Kredi Veren Kurumlar

Türkiye’de sadece kredi veren yerler olarak bankalar bilinse de banka harici kredi çıkartan birçok özel finans kurumu bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, tefeci denilen yasa dışı bankerler, banka dışı senetle kredi veren kişiler ve kurumlar, çek kıran bazı kurumlar ve yasal olarak çek ve senet bozan faktöringler, senetle kredi veren kuyumcular, senetle para veren galericiler, zengin esnaflar, ikrazatçılar, yine para veren hayırsever işadamları, vakıflar, dernekler ve daha birçok yer banka dışında para bulma yöntemleri arasında başvuru sırasına göre sayılabilir. Peki resmi olarak kredi çekmek için banka dışında kredi çekilecek yerler var mıdır?

Banka Dışında Nereden Nakit Bulunur?

Banka dışında resmi olarak nakit yani kredi çekilecek ilk yerler özel finans kurumlarıdır. Bunlar, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Kocaeli, Denizli, Mersin, Adana, Aydın, Konya gibi illerde merkezleri bulunan diğer illerde de bayilikleri olan özel kredi danışmanlık ya da direk kredi finans kurumlarıdır. Bazı firmalar direkt kredi verirken bazıları ise bankadan kredi çekemeyenlere banka arasında komisyonculuk yaparak kredi çıkmasını sağlamaktadır. Sizin bankada limitiniz yoksa, kredi siciliniz bozuk ise bu firmalara komisyon ödeyerek kredi çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Komisyonla Kredi Veren Yerler

Komisyonla kredi veren yerler arasında özel danışmanlık firmaları gelmektedir. Bu firmaların çalışma yöntemi şu şekilde işlemektedir; siz başvurunuzu kimlik belgesi ve diğer istenen belgeler ile yapacaksınız. Onlar da sizin bankadan kredi çekebilmenizi sağlamak için banka ile görüşmeler yapıp size kredi çıkmasını sağlayacaktır. Komisyon oranları genelde %1* dolaylarında olup, çekeceğiniz limite göre değişmektedir.

Senetle Kredi Veren Kuyumcular

Bu yerlerin yanı sıra ayrıca en çok tercih edilen yöntemlerden biri de kuyumculara verilen senetle kredi yetkisidir. Yeni yassa ile kuyumculara senetle kredi verme yetkisi verilmesi tartışılmaktadır. Aslında direkt nakit yerine senetle altın satışı yapılarak, müşterinin de altınları başka yerde ya da aynı kuyumcuda bozması söz konusu olacaktır. Sonuçta altını aynı gün bozacağı için senetle kredi ya da senetle nakit para anlamına gelmektedir.

Senetle kredi veren kuyumcuların adresleri, telefon numaraları ve diğer bilgileri merak edenler için her ilde bulunan kuyumcular çarşısı bulunur. Buraya giderek bilgi alınabilir.

Banka Dışında alternatif kredi çekme yöntemleri daha birçok şekilde sayılabilir. Bunlar içinde, senetle kredi veren faktöringler, senetle para veren tefeciler, ikrazatçılar, özel danışmanlık firmaları ve son olarak kuyumcuları saydık. Merak ettiklerinizi yorum yaparak sorabilirsiniz.

 

 

 

YORUM YAPIN

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

Yukarı