Krediler

Emekliye Faizsiz Kredi

Hükümet son yıllarda sürekli olarak emekliye faizsiz kredi 2019 müjdesi ile kredi dağıtılacak diye açıklamalarda bulunmasına rağmen bir türlü emekliye sıfır faizli kredi yasası çıkmadı. Bakanlar kurulundan çıkması beklenen kanuna göre, bankalara verilecek talimat sonrası emekli olanlara faizsiz kredi verilmesi söz konusu olmasına rağmen sıfır faiz yasası 2019 yılı içinde henüz çıkmaması emeklileri hayal kırıklığına uğratmıştı. Şimdi yeni açıklamalara göre yine emekli olan vatandaşlara 10 bin TL hatta bunun 20 bin TL olması söz konusudur; faizsiz kredi çıkartılması konuşulmaktadır. Özellikle PTT ve Aktif Bank vasıtası ile emekli olanlara faizsiz kredi yanı 0 emeklilere 0 faizli kredi verilmesi planlanmaktadır. Bu kredinin geri ödemesiz krediler ile karıştırıldığını da hatırlatalım. Bu kredinin geri ödemesi var; fakat faizi olmayan bir kredidir.

İçindekiler

Emeklilere Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Emekli olanların gözü kulağı emekliye faizsiz kredi ne zaman verilecek sorusunun cevabındadır. Burada seçim öncesi birçok kişiye umut verildi; ama seçim bitmesine rağmen henüz kesin bir açıklama yapılarak; emekliye sıfır faizle kredi verilecek denilmedi. 2019 Yılında yerel seçimler var. Bu seçimler öncesinde 2019 yılında emekliye kredi verilmesi söz konusu olabilir. Ama biz hiçbir emekliyi umutsuzluğa sevke etmek ya da onlara gereksiz umut da vermek istemiyoruz. Fakat şu anki durum tam da budur; yani emekli olanlara kesin faizsiz kredi verilmesi şimdilik söz konusu değil. Fakat PTT ile bankaların yaptıkları anlaşma gereği emekliye ertelemeli krediler verilmesi söz konusu olmaktadır.

PTT’den Emeklilere Kredi Müjdesi

PTT bilindiği gibi satılmasına rağmen henüz emeklilere yönelik büyük kredi müjdeleri vermeye devam etmektedir. Özellikle bankalar ile yapılan anlaşmalar gereği 3 ay ve 6 ay ertelemeli krediler verilmektedir. Emekliye faizsiz kredi 2018 yılında belki verilmeyecek ama en azından ertelemeli ve düşük faizli kredi çekilme fırsatı sunulmaktadır. Emekli olan vatandaşlarımız en ok merak ettikleri konuları yazdık;

İlgili yazı : emekliye faizsiz kredi

Ziraat Bankasından Emeklilere Müjde Bekleniyor

PTT gibi devletin diğer bir kurumu olan Ziraat Bankası tarafından da emekli olan kişilere faizsiz kredi ya da bu olmazsa düşük faizli kredi müjdesi beklenmektedir. Çünkü, en çok emekli maaşı alan kişiler Ziraat Bankası ile çalışmaktadır. Bu noktada bankadan yakında bir açıklama yapılması beklenmektedir.

YORUM YAPIN

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

Yukarı