Faizsiz Krediler

Esnafa Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Esnaflarımızın sürekli nakit ihtiyaçları olduğu bilinmektedir. Bu durumdan dolayı hükümet destekli olarak esnafa sıfır faizli olsun ya da faizi çok düşük olsun bazı krediler verilmektedir. Bu yazımızda özellikle esnafa faizsiz kredi veren bankalar ve kurumlar bazında 0 faizli esnaf kredisi hakkında bilgiler vereceğiz. İlk önemli bilgiyi verecek olursak; esnaflara Halk Bank tarafından sıfır faizli krediler verilmektedir. Tabi bazı şartların tamamlanması ile bu kredi desteklemeleri yapılmaktadır.

Faizsiz Kredi Başvurusu İçin Gerekli Şartlar

İçindekiler

Faizsiz kredi veren banka var mı diyorsanız birinci adresiniz Halk Bank olması gerekmektedir. Halk Bank, belli bir esnaf kesimine faizi olmayan krediler vermektedir. Üst limiti olmayan, gelir belgesine göre limit belirlenen bu krediyi alabilecek meslek grupları daha çok, ülkemizde unutulmaya başlayan meslek dallarıdır. Bunlar arasında, halı dokuma, yorgancılık, kalaycılık, bakırcılık, pamukculuk, el işlemleri sanatları, kösele ayakkabıcılık gibi şu anda yapılmayan ya da çok az kişi tarafından yapılan meslek erbaplarına bu krediler verilmektedir.

Halk Bank Faizsiz Kredi Başvurusu

Halkbank aracılığı ile kredi çekmek isteyen esnaflar, girişimciler bunun için yukarı saydığımız meslek gruplarından birinin diploması ya da işletme ruhsatı ile başvuru yapması gerekmektedir. Özellikle gençlerin bu işleri devam ettirebilmesi adına hükümet eli ile bir dizi desteklemeler yapılmaktadır. Halk Bank da kamu bankası olduğu için bu desteklemeler bu banka aracılığı ile yapılmaktadır. Tabi Ziraat Bankası, Vakıf Bankası gibi bankalar da desteklemeler bulunmaktadır; ama Halkbankası gibi hiçbir banka sıfır faizli krediler vermemektedir.

Halk Bank dışında esnafa faizsiz krediler veren başka kurum ve yerler de vardır. Bunları da alt başlıklar halinde sıralamak daha doğru olacaktır.

KOSGEB Esnafa Faizsiz Kredi Veriyor!

Bu kurumun başında KOSGEB gelmektedir. KOSGEB esnaflarımıza sıfır faizli krediler dağıtmaya devam etmektedir. Son 2 senedir elli bin TL sıfır faizli kredi veren KOSGEB yine 2018 yılında 50 bin TL faizsiz esnaf kredisi vermeye hazırlanmaktadır. Bu kredi başvurusu için özel bir meslek sahibi olmanıza gerek yoktur.

Sadece aktif olarak esnaflık yapıyor olmanız kredi başvurusu için yeterli görülmektedir. Bu kredinin alınabilmesi için, kuruma bizzat gidip başvuru yapılması gerekmektedir. Kredi çıktığında, ilgili bankaya giderek ( 9 adet banka) kredinin tahsil edilmesi gerekecektir. Bu bankalar bazı durumlarda kredi onayı çıkmış olsa bile kredi verirken çok zorluk çıkartmaktadır. Bu durumla karşılaşılması halinde hemen Bimer ya da Cimer’e gerekli başvuruları yapıp kredinizi alabilirsiniz. Çünkü, bankalar kanunlara uymak zorundadır.

Kosgeb aracılığı ile sıfır faizli kredi veren bankalar; ING Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bankası, Yapı Kredi, AK Bank, Finans Bank,  Şeker Bank, Deniz Bank’tır. Bu bankalara giderek; kredinizin çıkması durumunda giderek nakit paranızı almanız mümkün olacaktır.

YORUM YAPIN

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

Yukarı